Monografie online

Link do książki: Książka i świat sztuki

Książka dokumentuje 15-letnią działalność Galerii Jednej Książki, funkcjonującej w Bibliotece Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Przypomina w skrócie wszystkie 72 wystawy zorganizowane w latach 2005-2020 oraz przedstawia najważniejsze informacje o miejscu i programie Galerii, a także o darach przekazanych przez artystów po wystawach do zbiorów Biblioteki Głównej.

Podstawowym celem Galerii Jednej Książki jest promowanie szeroko pojętej idei i sztuki książki. Wystawy odbywają się w zabytkowej czytelni budynku ASP przy ul. Smoleńsk 9, wzniesionego na początku XX wieku dla Muzeum Techniczno-Przemysłowego w Krakowie, założonego przez doktora Adriana Baranieckiego.

Kameralna formuła Galerii, skupiającej się na jednym dziele lub zagadnieniu związanym z książką nie ogranicza tematyki pokazów, wręcz przeciwnie – sprzyja refleksji nad bogactwem relacji pomiędzy książką i sztuką, budząc coraz większe zainteresowanie zarówno wśród wystawiających tutaj pedagogów i studentów krakowskiej Akademii, jak i w szerszym środowisku artystycznym miasta.

Koncepcja, opracowanie i redakcja: Jadwiga Wielgut-Walczak
Współpraca: Sławomir Sobczyk
Projekt graficzny i skład: Ewa Jakubowska
ISBN 978-83-66564-72-5

Link do podręcznika: Projektowanie ubioru

Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru
Wydział Architektury Wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie 2018
ISBN 978-83-948545-0-8
Podręcznik akademicki dotowany przez NCBiR

Link do podręcznika : Projektowanie ubioru II

Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru
Wydział Architektury Wnętrz
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie 2021
ISBN 978-83-66564-40-4

Podręcznik akademicki dotowany przez NCBiR

Scroll to Top