Ciekawe i pożyteczne

Ciekawe

Związane z ASP w Krakowie:

WYDAWNICTWO ASP W KRAKOWIE

https://wydawnictwo.asp.krakow.pl/

Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jest renomowanym wydawcą publikacji związanych ze sztuką i projektowaniem. Jego celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy artystycznej oraz wspieranie twórczości studentów i pracowników uczelni. Wydawnictwo ASP publikuje różnorodne książki, katalogi, monografie i czasopisma, które dotyczą zarówno historii sztuki, teorii i praktyki artystycznej, jak i interdyscyplinarnych zagadnień. Dzięki wysokiej jakości wydawnictwom, jest ważnym źródłem informacji dla naukowców, studentów, artystów oraz wszystkich zainteresowanych sztuką.

KSIĘGARNIA INTERNETOWA ARTSTORE

https://www.artstore.asp.krakow.pl/

Księgarnia internetowa Artstore działa od lipca 2021 roku. Należy do Wydawnictwa ASP. Artstore to miejsce, gdzie można znaleźć unikalne publikacje z różnych dziedzin sztuki. Artstore łączy świat sztuki z wygodą zakupów online. Dla entuzjastów sztuki i literatury, Artstore stanowi prawdziwe źródło wiedzy i inspiracji.

MUZEUM ASP W KRAKOWIE

https://www.facebook.com/MuzeumASP


Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, założone w 2003 roku, gromadzi i promuje dziedzictwo oraz współczesną twórczość związane z najstarszą polską uczelnią artystyczną. Znajduje się w Gmachu Głównym uczelni, gdzie eksponuje kolekcje obrazów, rzeźb i portretów rektorów. Planuje także aktualizację wystaw, aby uwzględnić współczesne dzieła profesorów związanych z Akademią. Jego głównym celem jest budowanie relacji z otoczeniem, szczególnie w obszarach dotąd nieznanych uczelni artystycznej, oraz zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Sztuka ma być nie tylko udostępniana, ale także dostępna dla wszystkich.

GALERIA ASP W KRAKOWIE

https://galeria.asp.krakow.pl/

Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jest renomowanym miejscem wystawienniczym, które prezentuje różnorodne formy sztuki współczesnej. Zlokalizowana na terenie uczelni, galeria organizuje regularne wystawy, pokazy artystyczne i projekty kuratorskie, umożliwiając studentom, wykładowcom i artystom prezentację swoich prac. Galeria ASP jest otwarta dla publiczności i stanowi ważny punkt spotkań dla miłośników sztuki, krytyków i kolekcjonerów. Jej misją jest promowanie innowacyjnych i eksperymentalnych form artystycznych, wspieranie debaty i refleksji nad współczesną sztuką oraz tworzenie inspirującej przestrzeni dla artystów i odbiorców.


Nie związane z ASP w Krakowie:

JSTOR (www.jstor.org): JSTOR to platforma cyfrowej biblioteki, która zawiera pełne teksty naukowych artykułów, książek i czasopism z różnych dziedzin, w tym sztuki. Zawiera szeroki wybór publikacji akademickich i kulturalnych.

Google Scholar (scholar.google.com): Google Scholar to wyszukiwarka naukowa, która indeksuje pełnotekstowe artykuły naukowe, recenzje, książki i wiele innych. Można znaleźć wiele materiałów z dziedziny sztuki, w tym badania, artykuły i książki.

Project MUSE (muse.jhu.edu): Project MUSE to platforma, która udostępnia pełne teksty artykułów z czasopism naukowych, książek i e-booków z różnych dziedzin humanistyki, w tym sztuki. Zawiera wiele znanych czasopism związanych ze sztuką i kulturą.

Artstor (www.artstor.org): Artstor to cyfrowa biblioteka obrazów i materiałów wizualnych związanych ze sztuką i kulturą. Zawiera setki tysięcy zdjęć, ilustracji, dzieł sztuki i innych materiałów, które mogą być przydatne do badania i poznawania różnych aspektów sztuki.

Europeana (www.europeana.eu): Europeana to cyfrowa biblioteka, muzeum i archiwum, które gromadzi i udostępnia dziedzictwo kulturowe Europy. Zawiera miliony cyfrowych zasobów, w tym obrazy, dokumenty, teksty i wiele innych związanych ze sztuką.

The Metropolitan Museum of Art (www.metmuseum.org): Strona internetowa The Metropolitan Museum of Art zawiera wiele informacji na temat sztuki, wystaw, kolekcji i badań prowadzonych przez muzeum. Można znaleźć również dostęp do cyfrowych zasobów, w tym publikacji, artykułów i prezentacji.

Tate (www.tate.org.uk): Tate to brytyjska galeria sztuki, która udostępnia online swoje zasoby i kolekcje. Strona zawiera artykuły, badania, wywiady i informacje na temat różnych artystów, dzieł sztuki i nurtów artystycznych.

Polona (https://polona.pl/): Polona to cyfrowa biblioteka Narodowej Biblioteki Polskiej, która udostępnia szeroki zakres materiałów związanych z polską kulturą i sztuką. Zawiera pełne teksty książek, czasopism, dokumentów historycznych, map i innych materiałów.

Artinfo.pl (www.artinfo.pl): Artinfo.pl to portal informacyjny związany ze sztuką i kulturą w Polsce. Znajdują się tam artykuły, recenzje, wywiady, relacje z wystaw i wiele innych informacji dotyczących sztuki współczesnej i tradycyjnej.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (https://artmuseum.pl/pl): Strona Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie udostępnia informacje na temat wystaw, kolekcji, wydarzeń i publikacji związanych ze sztuką współczesną. Można znaleźć tam również dostęp do cyfrowych zasobów i publikacji muzealnych.

Repozytorium Cyfrowe Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk (www.rcin.org.pl): Repozytorium Cyfrowe Instytutu Sztuki PAN zawiera szeroki zakres materiałów związanych ze sztuką polską i światową. Znajdują się tam publikacje, czasopisma, monografie, katalogi, fotografie i wiele innych.

Oxford Art Online (www.oxfordartonline.com): Oxford Art Online to kompendium wiedzy na temat sztuki, które zawiera pełne teksty artykułów, biografii artystów, ilustracje i wiele innych. Znajdziesz tam informacje na temat malarstwa, rzeźby, architektury i innych dziedzin sztuki.

Google Arts & Culture (artsandculture.google.com): Google Arts & Culture to platforma, która zawiera cyfrowe wystawy, galerie, zdjęcia, filmy i inne zasoby związane z sztuką i kulturą. Można tam znaleźć również wiele informacji na temat artystów, stylów i dzieł sztuki.

National Gallery of Art – NGA Images (images.nga.gov): NGA Images to cyfrowa kolekcja National Gallery of Art w Waszyngtonie. Zawiera tysiące obrazów, rzeźb, rycin i innych dzieł sztuki z różnych okresów i stylów.

Scroll to Top