EBSCO – testowe elektroniczne bazy sztuki i architektury

Serdecznie zachęcamy Wszystkich Pracowników i Studentów Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie do testowego i bezpłatnego korzystania z elektronicznych baz EBSCO:
Art.&Architecture Source, OnArchitecture– dostępnych z dowolnego komputera podłączonego do sieci ASP w Krakowie bez konieczności logowania się.
Z bezpłatnego testowego dostępu do specjalistycznych baz EBSCO  można korzystać: do 30 czerwca 2024 r.

Art & Architecture Source to obszerna baza pełnotekstowa w zakresu architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę piękną, użytkową, dekoracyjną i komercyjną. Zawiera 1115 aktywnych indeksowanych i abstraktowanych czasopism. 779 z nich jest recenzowanych. Art & Architecture Source zawiera 386 aktywnych czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej wersji Academic Search.  Oprócz pełnotekstowych czasopism, Art & Architecture Source zawiera kolekcję ponad 63.000 obrazów dostarczonych przez Picture Desk i inne źródła. Zawiera także ponad 14 000 zindeksowanych prac naukowych o sztuce i ponad 556 000 zindeksowanych reprodukcji sztuki.

Dostęp do bazy Art&Architecture Source możliwy jest przez bezpośredni link:

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns141082&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=asu

OnArchitecture to audiowizualne archiwum architektury online, założone w 2012 roku przez chilijskich architektów Felipe De Ferrari i Diego Grassa wraz z psychologiem Claudio Mesa. Oferuje ona głęboką i szczegółową panoramę głównych światowych autorów, dzieł, doświadczeń i zagadnień związanych z dziedziną architektury i sztuki. To wyjątkowa internetowa biblioteka oryginalnych filmów wideo związanych z architekturą i sztuką, których celem jest wspieranie edukacji w zakresie architektury i projektowania. Kolekcja zawiera wywiady wideo z wpływowymi współczesnymi architektami z całego świata, którzy mówią bezpośrednio do kamery o swojej pracy, procesach projektowych oraz roli architektów i architektury we współczesnym społeczeństwie.

Dostęp do bazy OnArchitecture możliwy jest przez bezpośredni link:

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns141082&groupid=main&site=onarchtril&return=y

W razie jakiejkolwiek pomocy jesteśmy do Wszystkich Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: biblioteka@asp.krakow.pl

Scroll to Top