Książka i świat sztuki

Szanowni Czytelnicy,

serdecznie zachęcamy do przeczytania książki wydanej w wersji elektronicznej:
Książka i świat sztuki.  Działalność Galerii Jednej Książki Biblioteki Głównej ASP w Krakowie w latach 2005–2020


Bezpośredni dostęp do publikacji oraz możliwość jej pobrania – następuje z wyszczególnionej okładki książki!!!


Książka dokumentuje 15-letnią działalność Galerii Jednej Książki, funkcjonującej w Bibliotece Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Przypomina w skrócie wszystkie 72 wystawy zorganizowane w latach 2005-2020 oraz przedstawia najważniejsze informacje o miejscu i programie Galerii, a także o darach przekazanych przez artystów po wystawach do zbiorów Biblioteki Głównej.

Podstawowym celem Galerii Jednej Książki jest promowanie szeroko pojętej idei i sztuki książki. Wystawy odbywają się w zabytkowej czytelni budynku ASP przy ul. Smoleńsk 9, wzniesionego na początku XX wieku dla Muzeum Techniczno-Przemysłowego w Krakowie, założonego przez doktora Adriana Baranieckiego.

Kameralna formuła Galerii, skupiającej się na jednym dziele lub zagadnieniu związanym z książką nie ogranicza tematyki pokazów, wręcz przeciwnie – sprzyja refleksji nad bogactwem relacji pomiędzy książką i sztuką, budząc coraz większe zainteresowanie zarówno wśród wystawiających tutaj pedagogów i studentów krakowskiej Akademii, jak i w szerszym środowisku artystycznym miasta.

Koncepcja, opracowanie i redakcja: Jadwiga Wielgut-Walczak
Współpraca: Sławomir Sobczyk
Projekt graficzny i skład: Ewa Jakubowska
ISBN 978-83-66564-72-5

Scroll to Top