Wystawa – Pracownia Projektowania Książki ASP w Krakowie

Pracownia Projektowania Książki
ASP w Krakowie
Nie tylko słowa

Galeria Jednej Książki, działająca w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie od jesieni 2005 roku, inauguruje swój kolejny rok akademicki. Wystawa Nie tylko słowa pokazuje pracę zrealizowaną przez studentów IV roku Wydziału Grafiki, w Pracowni Projektowania Książki ASP w Krakowie, pod kierunkiem dr Doroty Ogonowskiej i asystentki mgr Magdaleny Koziak. Zespół w składzie: Monika Suder, Anna Andruchowicz, Katarzyna Olbrycht, Paweł Woźnica, Justyna Mędrala, Alicja Pismenko i Dorota Orlof – opierając się na Latającym Cyrku Monty Pythona. Tylko słowa w tłumaczeniu Elżbiety Gałązki-Salamon, wydanym w latach 2004-2006 przez Wydawnictwo RM, zaprojektował kilka egzemplarzy autorskiego unikatowego wydania wybranych scenariuszy słynnej brytyjskiej grupy komików. Tytuł wystawy krakowskich studentów, sugerujący nie tylko słowa, zapowiada spotkanie zarówno z wyjątkową książką, młodymi artystami jak i elementem niespodzianki, jaka zwykle jest udziałem wernisażu w Galerii Jednej Książki.