Bazy online
BazHum – Pełnotekstowa baza czasopism
Natychmiastowy i bezpłatny dostęp do pełnych tekstów polskich czasopism naukowych z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. BazHum zawiera listę indeksowanych czasopism, autorów i wydawców. Coraz więcej czasopism przestaje ukazywać się w tradycyjnej formie papierowej i zaczyna ukazywać się tylko w postaci elektronicznej. Jednym z takich czasopism jest przykładowo „Ochrona Zabytków”, z której często korzystają studenci WKiRDS i konserwatorzy zabytków. Projekt zrealizowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.
BazHum – Bibliograficzna baza czasopism
BazHum to baza bibliograficzna polskich naukowych czasopism humanistycznych i społecznych. Baza gromadzi metadane bibliograficzne: rejestruje całą zawartość czasopisma – od pierwszych numerów do bieżących. Baza umożliwia wyszukiwanie zaawansowane, zawiera alfabetycznie ułożoną listę czasopism. Twórcą kolekcji jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.
INNE BAZY:
Baza zawiera opisy bibliograficzne artykułów w czasopismach, rozdziałów w książkach i książek wydawanych w wydawnictwach seryjnych. Kryterium wyboru stanowi tematyka związana z architektura i sztuką Krakowa.
Największa baza naukowa w Polsce. Zawiera 100% publikacji pełnotekstowych: 573351 artykułów, 1702 czasopism, 2066 książek, w tym z zakresu sztuki i nauk humanistycznych.
CNS Czasopisma Naukowe w Sieci
CNS gromadzi abstrakty i wersje elektroniczne tekstów publikowanych w ponad 40 periodykach. Wszystkie dane oraz pliki są udostępniane czytelnikom nieodpłatnie i bez konieczności logowania się (open access), co pomaga zwiększyć dostępność publikowanych treści w sieci.
Europeana – największa cyfrowa baza materiałów o kulturze
Internetowa baza filmu polskiego.
Polona – Polska Biblioteka Cyfrowa
Zabytek.pl to serwis Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który w nowoczesny i kompleksowy sposób udostępnia informacje o polskich zabytkach. Na portalu można odnaleźć opisy zabytków, dokumentację, archiwalne i aktualne zdjęcia obiektów, modele 3D oraz wiele innych zasobów.
KATALOGI CENTRALNE:
Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC)
FIDKAR – Multiwyszukiwarka Komputerowych baz bibliotecznych
KaRo – Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich