Wyszukiwanie w katalogu:

książek i czasopism      zbiorów graficznych      centralnym NUKAT

Dostęp do baz EBSCO - zakupionych przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

ebsco artarchitecture

Dostęp do baz Art &Architecture Source, OnArchitecture

Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników i studentów
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do korzystania z baz EBSCO
Art &Architecture Source, OnArchitecture
dostępnych z dowolnego komputera podłączonego do sieci ASP w Krakowie
bez konieczności logowania się.

Dostęp do baz Art &Architecture Source, OnArchitecture jest możliwy przez bezpośrednie linki:

Art &Architecture Source https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns141082&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=asu

OnArchitecture https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns141082&groupid=main&site=onarch&return=y

Pracownicy i studenci ASP mają możliwość dostępu do baz również poza siecią uczelnianą po zalogowaniu się na stronie http://search.ebscohost.com przy użyciu danych,
które są dostępne w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie
(kontakt w sprawie danych do logowania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Art & Architecture Source  to obszerna baza pełnotekstowa w zakresu architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i prawie 220 książek oraz szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w języku angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł. Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały video i wiele innych.

ebsco onarchitecture 300

OnArchitecture to unikalna kolekcja oryginalnych filmów video stworzonych, aby wspierać edukację na studiach architektonicznych, projektowych oraz pokrewnych związanych ze wzornictwem, urbanistyką i szeroko pojętą sztuką. OnArchitecture przedstawia elementy architektury oraz wywiady z wpływowymi architektami z całego świata, którzy opowiadają o swojej pracy, procesie tworzenia projektu oraz roli ich pracy we współczesnym społeczeństwie. Zasoby wizualne OnArchitecture są wzbogacone o istotne informacje (specyfikacja techniczna itd.) na temat przedstawianych budynków i instalacji. Kolekcja dodatkowo zawiera aktualne dane biograficzne architektów i projektantów, których prace są przedstawiane

Serdecznie Wszystkich zapraszamy do korzystania z baz!
Pracownicy Biblioteki Głównej ASP służą wszelką pomocą!