Wyszukiwanie w katalogu:

książek i czasopism      zbiorów graficznych      centralnym NUKAT

Zasady korzystania z zasobów bibliotecznych oraz przyjmowanie publikacji od pracowników ASP

Zasady korzystania z zasobów bibliotecznych

Biblioteka Główna ASP od 1 października 2020 realizuje usługi biblioteczne w zakresie wypożyczeń książek oraz ich zwrotów. Biblioteka będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi według poniższych zasad:

Wypożyczeń i zwrotów książek dokonywać można od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 13.00 lub w innych terminach, uzgodnionych z pracownikami Biblioteki.

Pracownicy i studenci ASP zamawiający książki dostępne w bibliotecznym katalogu komputerowym https://katalogkrak.cyfronet.pl/search/query?theme=ASP  będą otrzymywać informację na koncie potwierdzającą złożone zamówienia.

Kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.: 12 292 62 77 w. 35.

Ewentualne kłopoty z elektronicznym zamawianiem książek prosimy zgłaszać telefonicznie lub mailowo.

Książki zwrócone przez czytelników poddane będą 5-dniowej kwarantannie, oznaczone w katalogu komputerowym w tym okresie statusem „Kwarantanna_5”. Możliwe będą do ponownego wypożyczenia po upływie jej terminu.

Do odwołania wstrzymane są wszystkie wypożyczenia międzybiblioteczne.

Zasady trybu zapisu do Biblioteki studentów I roku podane zostaną w najbliższym czasie.

Doręczanie publikacji do Biblioteki Głównej

przez pracowników ASP

Uprzejmie prosimy pracowników ASP w Krakowie o doręczanie swoich publikacji do Biblioteki Głównej w celu ich weryfikacji w systemie uczelnianym AKADEMUS i rejestracji w bazie PBN (Zarządzenie Rektora ASP nr 68/2020) po uprzednim ustaleniu terminu drogą mailową lub telefoniczną.
Prosimy o załączenie dla każdej publikacji wypełnionego i podpisanego oświadczenia afiliacyjnego którego wzór znajduje się na stronie internetowej ASP w Krakowie w zakładce Ewaluacja (www.asp.krakow.pl).
Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu danych bibliograficznych wsystkie dostarczone publikacje do Biblioteki Głównej zostaną zwrócone autorom.

Wszyscy odwiedzający Bibliotekę mają obowiązek używania maseczek lub chust zasłaniających usta i nos. Dodatkowo, na każdym piętrze budynku znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.