Wyszukiwanie w katalogu:

książek i czasopism      zbiorów graficznych      centralnym NUKAT

Remont Biblioteki Głównej ASP w Krakowie

Szanowni Czytelnicy,

w związku z generalnym remontem Biblioteki Głównej ASP w Krakowie, obejmującym wymianę centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej oraz oświetlenia,

od dnia 21.02.2022 r. Biblioteka Główna ASP będzie nieczynna do odwołania.

Pierwszy etap remontu obejmuje zabezpieczenie księgozbioru, zbiorów graficznych
oraz wywiezienie sprzętu komputerowego, co oznacza brak dostępu do całości księgozbioru biblioteki.

Kolejne etapy dotyczyć będą właściwych prac remontowych i będą prowadzone w pierwszej kolejności na II piętrze Biblioteki (Czytelnia, Wypożyczalnia, Gabinet Dyrektora, Magazyny), następnie na III piętrze Biblioteki (Pracownia Zbiorów Graficzne, Magazyny, Pracownie Opracowania Zbiorów, Pracownia Reprograficzna).

Ze względu na brak dostępu do zbiorów bibliotecznych, cały zespół Biblioteki deklaruje swoją pomoc w wyszukiwaniu niezbędnej literatury we wszystkich krakowskich bibliotekach oraz dostępnych bazach danych.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu remontu oraz planowanego uruchomienia Biblioteki Głównej będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej biblioteki.

Za wszelkie utrudnienia bardzo wszystkich Państwa przepraszamy!!!

 

 

EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection - darmowa kolekcja e-booków

Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników i studentów
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do korzystania z darmowej kolekcji e-booków: EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection udostępnionej przez EBSCO Information Services (EBSCO) dostępnych z dowolnego komputera podłączonego do sieci ASP w Krakowie bez konieczności logowania się.

Dostęp do kolekcji e-booków EBSCO jest możliwy przez: link do EBSCO

 

Pracownicy i studenci ASP mają możliwość dostępu do baz również poza siecią uczelnianą po zalogowaniu się na stronie http://search.ebscohost.com przy użyciu danych, które są dostępne w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie 

Dane do logowania są takie same jak w przypadku dwóch zakupionych baz EBSCO przez ASP w Krakowie

(kontakt w sprawie danych do logowania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection została opracowana dzięki współpracy wydawcy bazy z renomowanymi wydawnictwami naukowymi, m.in. University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press.

Wszystkie tytuły zgromadzone w kolekcji znajdują się w otwartym dostępie (OA), są także wolne od systemu zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), co pozwala na ich swobodne pobieranie i udostępnianie przez użytkowników. Kolekcja oferuje dostęp do ponad 2,500 tytułów o różnorodnej tematyce.

Kolekcja EBSCO eBooks™ Open Access Monograph zawiera wszystkie obecne książki elektroniczne typu OA dostępne na platformie EBSCO, a w przyszłości będzie rozbudowywana o nowe tytuły książkowe OA, sukcesywnie rozszerzające ogólne zasoby bazy danych EBSCO.

Informacja dla studentów I roku wszystkich wydziałów ASP

budynek smolensk9 300Informacja dla studentów I roku wszystkich wydziałów ASP

Czytaj więcej...

Dostęp do baz EBSCO - zakupionych przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

ebsco artarchitecture

Dostęp do baz Art &Architecture Source, OnArchitecture

Czytaj więcej...