Wyszukiwanie w katalogu:

książek i czasopism      zbiorów graficznych      centralnym NUKAT

Remont budynku ASP przy ul. Smoleńsk

W sierpniu br. rozpoczął się duży remont budynku przy ul. Smoleńsk (m. in. wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania), a prowadzone prace nie pozwalają na otwarcie Biblioteki – czytelnia i wypożyczalnia pozostają nieczynne.

Obecnie, do końca października 2021, możemy jeszcze od pracowników i studentów naszej Akademii przyjmować zwroty książek i wypożyczać je – zawsze jednak po indywidualnym umówieniu się z pracownikami Biblioteki (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Później dostęp do zbiorów nie będzie już możliwy. Przewidywany termin zakończenia remontu: marzec 2022.

Do końca października służymy również zdalną pomocą (tak jak dotychczas) w dotarciu do potrzebnych materiałów czy informacji, przyjmujemy zamówienia na skany. Prosimy o kontakt na wskazany wyżej adres mailowy.

EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection - darmowa kolekcja e-booków

Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników i studentów
Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do korzystania z darmowej kolekcji e-booków: EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection udostępnionej przez EBSCO Information Services (EBSCO) dostępnych z dowolnego komputera podłączonego do sieci ASP w Krakowie bez konieczności logowania się.

Dostęp do kolekcji e-booków EBSCO jest możliwy przez: link do EBSCO

 

Pracownicy i studenci ASP mają możliwość dostępu do baz również poza siecią uczelnianą po zalogowaniu się na stronie http://search.ebscohost.com przy użyciu danych, które są dostępne w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie 

Dane do logowania są takie same jak w przypadku dwóch zakupionych baz EBSCO przez ASP w Krakowie

(kontakt w sprawie danych do logowania: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection została opracowana dzięki współpracy wydawcy bazy z renomowanymi wydawnictwami naukowymi, m.in. University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press.

Wszystkie tytuły zgromadzone w kolekcji znajdują się w otwartym dostępie (OA), są także wolne od systemu zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), co pozwala na ich swobodne pobieranie i udostępnianie przez użytkowników. Kolekcja oferuje dostęp do ponad 2,500 tytułów o różnorodnej tematyce.

Kolekcja EBSCO eBooks™ Open Access Monograph zawiera wszystkie obecne książki elektroniczne typu OA dostępne na platformie EBSCO, a w przyszłości będzie rozbudowywana o nowe tytuły książkowe OA, sukcesywnie rozszerzające ogólne zasoby bazy danych EBSCO.

Informacja dla studentów I roku wszystkich wydziałów ASP

budynek smolensk9 300Informacja dla studentów I roku wszystkich wydziałów ASP

Czytaj więcej...

Dostęp do baz EBSCO - zakupionych przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

ebsco artarchitecture

Dostęp do baz Art &Architecture Source, OnArchitecture

Czytaj więcej...